Се степале средношколки во Тетово

Вчера во 22 часот М.М.(57) од тетовско Чифлик во СВР Тетово пријавил дека околу 18 часот и 45 минути на улица „Видоја Смилевски-Бато“ во Тетово, неговата малолетна ќерка физички била нападната од друга малолетничка, ученичка во тетовско средно училиште.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.