Седмата Меѓународна графичка работилница „Софија“

100

Денеска во Богданци ќе се одржи завршната изложба на седмата Меѓународна графичка работилница „Софија“.

На изложбата ќе бидат претставени делата што во изминатите десет дена ги создадоа 18 уметници (графичари) од Македонија, Србија, Бугарија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, кои учествуваа на годинешното издание на работилницата.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.