Сообраќајка на Партизанска, три лица повредени

69

фото Нова Македонија (Дарко Андоновски)

Три лица се повредени при судир на „шевролет спарк“ и „фиат пунто“ денеска околу 9,30 часот на крстосницата помеѓу булевар Партизански одреди и булевар Октомвриска револуциј, објави Нова Македонија.

Повредените се хоспитализирани од страна на три екипи на брзата помош, и според очевидците се вон животна опасност.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.