Стружанка најдена мртва во својот дом

Во средата вo 17.10 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во домот во кој живеела во Струга била пронајдена почината 73-годишната П.А. од Струга.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а увид извршила екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.