Македонија

Пронајдени се 607 резултати на тема „Македонија“
Македонија

Поддршка на евроатланските интеграции и охрабрување за имплементацијата на договорот со Грција, доби Заев од португалскиот премиер

Премиерот Зоран Заев во рамки на работната посета на Португалија се сретна со премиерот Антонио Коста, а како што соопштуваат од владината...