28 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Три лица повредени во сообраќајка на патот Крива Паланка – Куманово

31

Три лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16.10 часот  на мaгистралниот пат Крива Паланка – Куманово, во атар на селото Ругинце.

Патничко возило „фолксваген голф“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од 36-годишниот Е.Ј. од Куманово, излетало од патот и се превртело.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатничките 41-годишната С.С. и 56-годипшната Н.Ј. двете од Куманово, а со телесни повреди се здобила Е.Ј., по што биле пренесени во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.