ВИДЕО I Стојанче Ангелов со мачета влезе во студио

Генерал и актуелен директор на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов вчера беше гостин во подкастот на јутјуберот Стефан Лазаров.

Ангелов раскажуваше за неговото детство, за детали кои ретко кој ги знае за него, а откри дека требало да биде воен пилот, но и дека бил добар во математика.

скриншот

Тој детално опишуваше настани од војната во 2001 година, како бил ранет и што му го спасило животот во тој момент.

Водителот во еден момент од својот генерален спонзор на Ангелов му подари мачета и предизвика бура на позитивни реакции кај Ангелов.

Повеќе погледнете во видеото:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.