(ВИДЕО) Со извршители цело семејство избркано на улица

148

По тригодишна голгота поради заем од 10 илјади евра, семејството на поранешниот кандидат за градоначалник на Карбинци, Ристе Бањоглав, денеска како на филм остана на улица.

Како што пренесува штипската телевизија „Стар“, денешното присилно иселување следи откако за отворање на фарма од стотина кози, Бањоглав пред три години земал заем, а како гаранција ја дал куќата под хипотека.

Бањоглав тврди дека е жртва на лихварски заговор бидејќи долгот го исплатил и кај лихварите и кај извршителка, иако дополнително се задолжил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.