ВМРО-ДПМНЕ: Криминалци се на власт, македонската држава е урнисана

Македонската држава е урнисана. Oпштеството е поделено како никогаш досега, а македонските граѓани се понижени. Здравството е руинирано, а директна жртва се граѓаните кои неретко цената за неспособноста на власта ја плаќаат и со своите животи.  Аерозагадувањето руши рекорди, проблем за кој СДСМ во предизборието вети експресно решение. Образовниот систем е оставен на милост и немилост и нема ниту еден универзитет на Шангајската листа, ова денеска преку соопштение го потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Државата ни тоне во корупција, криминалните тендери и грантови станаа валута за исплата на партиските послушници на СДСМ, Македонија е една од најкорумпираните држави во Европа според листата на Транспаренси интернешнл. Економијата е пред колапс, реализацијата капиталните инвестиции минатата година изнесуваше катастрофални 65 проценти, а растот на економијата мизерни 2 проценти, далеку од ветените 5. Власта секојдневно ги задолжува граѓаните, а ММФ посочува дека јавниот долг ја надминал границата од 50 проценти. Државата е на раб на должничко ропство, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата додаваат дека правната држава е укината, Рускоска обвинителството и Кацарска судството служи за политички прогон на неистомислениците на Заев, но и амнестија за криминалите на власта.

-Одговорност за сево ова има криминалната и одродена власт на чело со аболицираниот Зоран Заев. Најголема одговорност за црнилата во Македонија има еден човек, Зоран Заев. Црнилата се во лагите и манипулациите , во сите неостварени ветувања на власта, промената на името, идентитетот, јазикот и историјата. Црнилата се во неуставниот Закон за двојазичност. На граѓаните им е доста од црнилата на СДСМ, на граѓаните им е доста од транзиционите политичари како аболицираниот Заев. Избори мора да има, избори мора да има веднаш за да се стави крај на црнилата и да дојде зората!, стои во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.