Во штипскиот затвор пронајдена дрога

Еден од чуварите во затворот во Штип пријавил дека  во една од просториите пронашол дрога.

„На 09.09.2020 во 11.26 часот во СВР Штип, вработен од Казнено поправниот дом ,,Затвор Штип“ пријавил дека при контрола во една од просториите пронашле прашкаста материја“ соопштувааат од полиција.

Се работи на расчистување на случајот.