Зе неносење маска казнети 73 лица

106

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 73 прекршоци.

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носењето на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

Во полицискиот билтен, скоро и да нема ден во кој не се забележани вакви прекршоци, па затоа внимавајте со заштитните маските.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.