Земјотрес ја погоди Црна Гора

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува EMSC.

Епицентарот бил на 20 километри северозападно од Никшиќ.

https://twitter.com/LastQuake/status/1726518087137014090?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1726518087137014090%7Ctwgr%5E183302ea5da947e6e560b98e687e3a7786045316%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fvesti%2Fregion%2Fzemjotres-ja-pogodi-crna-gora%2F

Земјотресот е регистриран во 9 часот и 16 минути на длабочина од девет километри.