Земјотрес ја затресе Македонија

Според информации на ЕМСЦ, јачината е 2.1 степен по Рихтер.

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Епицентарот е во близина на Битола.

Според информации на ЕМСЦ, јачината е 2.1 степен по Рихтер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.