сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

ФОТО: Неверојатни 3Д цртежи на француските улици

Улична уметност во Франција

lavalet-8

Поврзани вести

Францускиот уметник кој работи под името Лавалет на згради, плочници,  ходници и други места и објекти слика  иновативни цртежи. Од минатата година, благодарени на неговата  извонредна работа го привлече вниманието на јавноста и медиумите. Неговите цртежи изгледаат три-димензионални и како да комуницираат со минувачите.

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Fun Site Specific Wheatpastes on the Streets of France by Lavalet wheatpaste street art

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести