недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Хорор во Индија: 15 мажи силувале дваесетгодишна девојка

Ново групно силување во Индија, 15 мажи нападнале и обљубиле 20-годишна девојка.

image

Поврзани вести

Млада Индијка била жртва на силување, 15 мажи ја нападнале.

Во јужниот дел во Индија група хулигани силувале дваесетгодишна жена, а за ова злосторство биле осомничени 15 лица, од кои тројца се во бегство. Девојката е хоспитализирана.

Ова е најнов случај во серијата сексуални напади кои се случија во изминатиов период во Индија. Новиот случај е објавен два дена пред одбележувањето на годишнината од  смртта на студентката од Индија, која почина како последица на насилството и бруталното силување во автобус од група мажи. Овој настан предизвика големо незадоволство во Индија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести