недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за крушевчани кои претепале сограѓанец

tepackaslika

Поврзани вести

Ш.Т.(39), С.Т.(81) и В.Т.(41) сите од селото Алданци, крушевско добија кривична бидејќи го претепале С.И.

Тие му нанеле тешки телесни повреди во пределот на десното рамо и десната нога.

Поради сериозноста на повредите С.И. бил хоспитализиран во Општата болница во Прилеп каде бил задржан на лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести