недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Марадона повторно “напаѓа”

maradona

Последни вести

Аргентинскиот фудбалски маестро Диего Марадона во текот на кариерата постојано беше во центарот на вниманието, како поради вонсериските фудбалски квалитети, така и поради проблемите во кои постојано запаѓаше.

И по завршувањето на професионалната кариера, “Божјата рака” продолжи со глупости, последен од низата беше оној кога нападна новинар, но овојпат целата таа негативна фама околу него добива една поинаква димензија, бидејќи е снимен како ја тепа својата екс-вереница Росио Олива.

Снимката била емитувана на каналот “13 ТВ”, а на неа се гледа како Марадона во пијана состојба ја удира поранешната 24-годишна вереница.

-Да, го фрлив телефонот, но се колнам во Бога дека никогаш не сум удрил жена. Многу лошо заврши ова, но никогаш не сум удрил жена, изјави накусо Марадона во врска со инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести