вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Невреме доаѓа кон Македонија, ќе има пад на температурата

vreme-soncevo-so-umerena-oblacnost

Поврзани вести

Mетеоролозите за утрешниот ден и за во сабота најавуваат врнежи проследени со локална нестабилност и грмежи.

Температурите и натаму остануваат високи иако се бележи тренд на нивно благо опаѓање.

Поголемо освежување се очекува во средината на идната недела кога живата во термометарот ќе се спушти на 28 степени.

време

Најчитани вести