сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Снегот ги запре камионите на повеќе патишта во Црна Гора

GUZVE U SAOBRACAJU ZBOG SMETOVA NA PUTU

Поврзани вести

На повеќе патишта во Црна Гора, поради обилните снежни врнежи, во прекин е сообраќајот за камиони и шлепери, соопштила денеска црногорската полиција.

Управата на полицијата во земјата навела дека магистралниот пат Никшиќ-Шавник-Жабљак, поради снегот, е затворен за сообраќај за шлепери и други товарни моторни возила.

Сообрќајот за таа категорија возила е запрен и на патот Никшиќ-Плужина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести