понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Студено и магливо утро, преку ден мало разведрување и температура до осум степени

esen vo skopje park

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и нестабилно со услови за дожд и појава на магла, особено во утринските часови.

Во попладневните часови можно е разведрување и појава на умерен јужен и југоисточен ветер.  Температурите ќе се движат од три до осум степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до четвртиот степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести