недела, 28 мај 2017  |  Вести денес: 2

Tag Archives: Федерика Могерини

Могерини

Балканската турнеја на Могерини се претвори во дебакл и катастрофа

Европската унија, повеќе од очигледно е дека ја губи својата популарност во земјите на Балканот, а доказ за тоа е последната балканска турнеја на високата претставничка на ЕУ за надворешни работи...
0303_gojkovich-mogerini_pok

ВИДЕО: Непријатен пречек и’ приредија српските пратеници на Могерини

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини, на посебната седница на Собранието на Србија, беше дочекана со слаб аплауз на пратениците. Од друга страна, силно аплаудирање доби српскиот премиерот...

Најчитани вести