среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: Федерика Могерини

brisel bujar osmani

Османи во Брисел со Хан и Могерини на состанокот на ССА

Вицепремиерот Бујар Османи учествуваше во вторникот на 13-от состанок на Советот за стабилизација и асоцијација, на кој Европската комисија ја претставуваа високата претставничка за надворешна и безбедносна...
zaev mogerini

Средба Заев – Могерини: Нова динамика во евроинтегративниот процес

Делегација на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев, ја почна првата официјална посета на Брисел при што е остварена е средба со високата претставничка за надворешна и...
Могерини

Балканската турнеја на Могерини се претвори во дебакл и катастрофа

Европската унија, повеќе од очигледно е дека ја губи својата популарност во земјите на Балканот, а доказ за тоа е последната балканска турнеја на високата претставничка на ЕУ за надворешни работи...
0303_gojkovich-mogerini_pok

ВИДЕО: Непријатен пречек и’ приредија српските пратеници на Могерини

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини, на посебната седница на Собранието на Србија, беше дочекана со слаб аплауз на пратениците. Од друга страна, силно аплаудирање доби српскиот премиерот...

Најчитани вести