петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Времето денеска: Променливо облачно и врнежливо

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне, а ќе има и услови за ретка појава на грмежи, вакво време за денеска ни прогнозираат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува умерен северозападен ветер кој ќе услови опаѓање на дневната температура. Температурите низ државата ќе се движат од 18 до 23 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време се максимална температура од 22 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести