четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Врнежи, грмежи и посвежо време во текот на целата недела

dozd-500

Поврзани вести

Почнувајќи од попладневните часови вемето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а овие процеси ќе продолжат и во ноќните часови. Локално ќе има и услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, изолирана појава на град, а се очекува да наврнат и поголеми количини на воден талог (над 30л/м2).

Утре во текот на целиот ден ќе се задржи облачно, свежо и врнежливо време, со ретки грмежи и умерен југоисточен ветер, а на места повторно ќе наврнат над 30л/м2 воден талог. Температурата ќе се движи од 20 до 25 степени.

Променливо облачно со повремени врнежи со променлив интензитет и со локални грмежи ќе се задржи до крајот на неделата.

Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести