петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

За Споли, Балотели е црнчуга

Освен по заслужената понеда на гостинот, првенствениот дуел помеѓу екипите на Катанија и Милан ќе биде запаметен и по големиот конфликт кој се случи во финишот од натпреварот

Балотели се обиде физички да се пресмета со Споли бидејќи го навредувал на расна основа

Балотели се обиде физички да се пресмета со Споли бидејќи го навредувал на расна основа

Поврзани вести

Освен по заслужената понеда на гостинот, првенствениот дуел помеѓу екипите на Катанија и Милан ќе биде запаметен и по големиот конфликт кој се случи во финишот од натпреварот, а во кој учествуваа Николас Споли и Марио Балотели.
Бомбардерот на Милан се обиде физички да се пресметка со дефанзивецот на Катанија, а причина за таквата негова реакција беа навредливите зборови на Споли.
Балотели прво го информираше главниот судија, а потоа и тренерот, Масимилиано Алегри дека бил навредуван на расна основа и дека бил наречен „црнчуга”.
“За мене ова беше еден фер натпревар. Ништо не се случи. Видов дека Марио е малку нервозен и поради таа причина решив да го заменам во финишот од натпреварот. Имаше потреба од малку одмор, а и имавме одлична предност од 3;1”, изјави Алегри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести