15.8 C
Skopje
четврток, септември 23, 2021

Приведен полицаец за барање мито

44

Се нудел да сопре наводна истрага, дознава Канал 5.

Полицаецот, според сознанијата на Канал 5, побарал 6000 евра за услугата, но на крајот се договориле за 2000 евра. Во меѓувреме, сопственикот на фирмата го пријавил случајот во полиција, од каде му биле дадени обележани пари, кои тој вечерва му ги дал на полицаецот-изнудувач.

Во тој момент инспекторите од крим полиција му ставиле лисици на полицаецот-изнудувач.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.