ВИДЕО: Се урна борбен авион во близина на Сириско – турската граница

Приватната турска телевизија „Хабертурк“ објави видео снимка на која се гледа како млазен борбен авион се руши во пламен во близина на турско – сириската граница, јавува Ројтерс.

За сега не се знае на која земја и припаѓа авионот. Дел од медиумите јавуваат дека авионот бил срушен од страна на турските воздушни сили, откако претходно странскиот авион го нарушил воздушниот простор.

Странскиот борбен авион бил урнат откако претходно му било упатено предупредување.  Повеќе информации се најавуваат за подоцна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.