Диме Велковски доаѓа на пратеничкото место на Манчевски

Диме Велковски е новиот пратеник од листата на пратеници на СДСМ и коалицијата „Можеме“, откако Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од пратеничката функција.

За верификација на мандатот на Велковски гласаа 82 пратеници, ниту еден не беше против или воздржан.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.