Две лица повредени во сообраќајка кај автокампот „Андон Дуков“

На 28.11.2021 во 14.50 часот на регионалниот пат помеѓу с.Подмолје и влез за автокампот „Андон Дуков“, патничко возило „ландровер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(76) од Струга излетало надвор од коловозот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката С.Т.(75) од Струга, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Охрид.