Џенифер Лопез има двојничка во Тексас

Џеј Гареј, бодибилдерка од Хјустон, Тексас, својата популарност на Инстаграм во голем дел ја стекнала поради својата сличност со поп-пејачката Џенифер Лопез.

– Тоа беа најобични слики што ги објавував. А, луѓето постојано ме прашуваа „Ти си, Џеј Ло?“ Не, јас сум Џеј од Хјустон!, изјави таа во интервју за Еј-би-си.

Но сепак, таа вели дека Џенифер ѝ е идол од дете и дека ѝ ласкаат тие споредби.