Ештон го осуди терористичкиот напад во Кабул

108

Европската унија го осуди терористичкиот напад во Кабул, каде што настрадаа 21 лице. Ова беше објавено во соопштението на високиот претставник на ЕУ за прашањата на надворешната политика и безбедност Кетрин Ештон, цитирано од „ИТАР-ТАСС“.

„Го осудувам овој монструозен терористички акт, за кој нема никакво оправдување. ЕУ ја изразува својата длабока поддршка до авганистанскиот народ“, се вели во соопштението на Ештон.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.