ФОТО| Сообраќајна несреќа на скопската обиколница

Попладнево се случи сообраќајна несреќа на обиколницата крај Скопје, кога патички автомобил се преврте на коловозот.

Засега нема информации за настрадани, како и за причините за несреќата. Во моментов на лице место на увид се наоѓа полицијата. Поединости од Министерството за внатрешни работи се очекуваат подоцна во текот на денот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.