Нападнат полицаец во липковско

СВР Куманово попладнево информираше дека вчера 66-годишен жител на липковското село Брест, нападнал полициски службеник.

Според информациите, околу 18:30 часот во Куманово, од слобода бил А.И.(66) од село Брест, општина Липково со живеалиште во Норвешка, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, стои во соопштението на СВР Куманово.

По целосното документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.