Ова е вистинската причина за раскинувањето на Џеј Ло и Алекс Родригез

1028

Не се работи за прељуба или недостаток на љубов

Камен по камен – палата, вели старата добра изрека, но судејќи според случајот на пејачката и актерка Џенифер Лопез и поранешното момче, бејзбол играчот Алекс Родригез, изреката би звучела „камен по камен – карпа што не можеш да ја поминеш“. Тие, наводно, имале многу проблеми во врската што на крајот резултирало со несовладливи ситуации, а сега, наводно, е откриена и вистинската причина што довела до разделба.

‘Таа беше под голем стрес во последните неколку месеци со Алекс, делумно поради проблемите што ги имаа и делумно затоа што чувствуваше дека нејзиниот статус и углед се загрозени. И двајцата сакаа да изградат бренд заедно, но стигнаа до точка кога едноставно веќе не можеа да се договорат како да ги трошат парите’, изјави неименуван извор.

Тој додаде дека се чувствува поприродно со Бен Афлек, што не е изненадувачки со оглед на тоа што ги поврзува истата индустрија. „Тие креираат идеи за сите можни партнерства, само небото е нивна граница. Сè е во наоѓањето на заедничка основа и одржување на врската. Тие се толку среќни што повторно се заедно’, рекол изворот. Поранешната сврте нова страница во нејзиниот живот, а на Родригез разделбата тешко му падна. ‘Не може да прифати дека се таа тргна напред по само неколку дена. Тој се чувствува предаден на некој начин и сега се сомнева дека Џенифер навистина го изневерувала со Афлек и дека тие двајца не започнале да се дружат по раскинувањето, туку дека сè започнало за време на нивната љубовна врска “, изјави извор близок до Алекс.

Сепак, минатиот викенд тој направи неколку фотографии на излегување со еден пријател. “Спој во сабота навечер“, напиша тој на Инстаграм. Иако очигледно се шегуваше, некои обожаватели развија теорија дека тие двајца одат на двоен состанок. Сигурно се сретнале со две згодни жени кои исто така се пријателки и сега одат на состанок во четворка. Може да се види дека Алекс навистина сака да испадне како да не страда и се забавува одлично. Тој сака да ја направи Џеј Ло љубоморна, е само еден од коментарите на социјалните мрежи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.