Победа на Болоња, трет пораз на Верона

13
Renato Dall'Ara stadium in Bologna, Italy, 13 September 2021. ANSA /ELISABETTA BARACCHI

Во последниот натпревар од третот коло од италијанското фудбалско првенство, во понеделникот вечерта Болоња ја совлада Верона со 1:0.

Стрелец на победничкиот погодок беше Матијас Сванберг во 78 минута.

Болоња одлични ја започна годинешната сезона и во првите три кола освои седум бодови со кои е во групата од 4-то до 6-то место, додека Верона е без бодови и поради подобрата гол-разлика од Салернитана е претпоследна 19-та.

На табелата водат Рома, Милан и Наполи со максималните девет бодови, додека Интер, Удинезе и Болоња ги следат со седум бодови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.