Познат идентитетот на претепаното момче во Карпош

67

олицијата го соопшти идентитетот на момчето кое беше брутално нападнато вчера во Карпош

-Вчераа околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Шекспирова’’ во Скопје Ф.В.(19) со тврд предмет бил нападнат од едно лице. Ф.В. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза’’ каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Според последните информации, момчет се уште се наоѓа во тешка состојба

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.