Приведена 44-годишна скопјанка, била агресивна кон полицајци

371

Вчера во 20.25 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош била приведена В.К.(44) од Скопје, затоа што се однесувала агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејства.

По целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.