Тројца тешко повредени во сообраќајката на патот Ресен – Охрид

270

Во сообраќајката којашто се случи доцна вечерта во петокот во близина на Ресен на магистралниот пат кон Охрид, тешко се повредени три лица, а уште неколкумина се со полесни повреди.

Сите повредени со возила на Итната помош се префрлени во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид.

Двата автомобила, едниот со охридски, а другиот со вевчански регисетрски ознаки директно се судриле од засега непознати причини.

Сообраќајата несреќа се случиво 20.30 часот и од тогаш патниот правец беше прекинат за сообраќај.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.