Вооружен грабеж утрово на бензинска во Радишани-

262

Непознат маскиран сторител, утрово во 4,24 часот извршил разбојништво во бензинска пумпа на улицата „Радишанска“.

Сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел засега неутврдена сума на пари, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.