Крими хроника

Вооружен грабеж утрово на бензинска во Радишани-

Вооружен грабеж утрово на бензинска во Радишани-

Непознат маскиран сторител, утрово во 4,24 часот извршил разбојништво во бензинска пумпа на улицата „Радишанска“.

Сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел засега неутврдена сума на пари, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.