Заврши првото процедурално гласање во американскиот Претставнички дом

29

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска го прифати членот за отповикување на претседателот Доналд Трамп со првото процедурално гласање.

Сега е ред на второто процедурално гласање за резолуцијата за отповикување, пренесува Би-Би-Си.

После тоа, се планира дискусија и конечно гласање за отповикување, што треба да започне во 15 часот по локално време, или во 21 часот по средноевропско време.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.