петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ДИК го утврди редоследот на претседателските кандидати – Иванов прв на гласачкото ливче

lokalni-izbori

Поврзани вести

Државната изборна комисија со жрепка го утврди редоследот на претседателските  кандидати на гласачкот ливче.

Актуелниот претседател Ѓорге Иванов ќе се најде прв на гласачкото ливче на 13-ти април. До бројот два ќе биде името на Илјаз Халими, кандидатот на Демократската партија на Албанците, зад него како трет ќе биде Стево Пендаровски од СДСМ, а последен на гласачкото ливче ќе биде Зоран Поповски од ГРОМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести