среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ПСЖ спаси кожа во Генгамп, Монако ослабен против Марсеј

psg spasi koza

Поврзани вести

Еден и тоа среќен бод на незгодното гостување во Генгамп, освои актуелниот шампион и лидер во француската Прва лига, тимот на ПСЖ.Израмнувачкиот погодок, постигнат во 88 минута од натпреварот, беќе дело на бразилскиот интернационалец, Алекс.

Денеска вниманието на фудбалската јавност во Франција ќе биде насочено кон дерби пресметката на “Луи Втори”, каде домашниот тим на Монако ќе се обиде да оствари позитивен резултат во пресметката со вечниот ривал, екипата на Олимпик од Марсеј.

Домаќинот ќе биде осетно ослабен поради неиграњето на најдобриот фудбалер, колумбискиот интернационалец, Радамел Фалкао, кој пред три дена ги скина вкрстените лигаменти во левото колено и ќе мора да одмара во следните шест месеци.

Резултати: Генгамп – ПСЖ 1:1, Ајачио – Сошо 1:1, Монпеље – Ница 3:1, Нант – Римс 0:0, Валенсиен – Лориен 1:1, Лил – Рен 1:1.

Денеска на програмата: Лион – Евијан, Бордо – Сент Етјен, Монако – Марсеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести