понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: Џулијан Асанж

asans izvestaj on

Шведското обвинителство ја запре истрагата против Асанж

Шведските обвинител објавија во петокот дека е се откажат од истрагата по обвинувањата за силување против Австралиецот Цулијан Асанж со што завршува седумгодишната правна сага против основачот на...
asanzzz

Асанж мора да бира помеѓу слободата и здравјето

Асанж мора да бира помеѓу слободата и здравјето, ако воопшто може да се нарече „слобода“ неговиот тригодишен престој во амбасадата на Еквадор. На основачот на Викиликс, Џулијан Асанж не му беше дозволен...
асанж

Асанж останува во Амбасадата на Еквадор во Лондон

Ситуацијата со Џулијан Асанж кој повеќе од три години се крие во зградата на Еквадорската амбасада во Лондон, останува непроменета и покрај решението на Скотланд Јард да ги повлече полицајците кои...

Најчитани вести