МВР: Лажни се дојавите за бомби

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од девет училишта во Скопје по добиените пораки на електронски адреса со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

-Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави, информира МВР.

Како што претходно објавивме, осум средни училишта во Скопје добија денес дојави за бомби.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.