Променливо облачно и ветровито време

Во последниот ден од ноември очекуваме променливо облачно и релативно студено време. Во текот на денот наместа облачноста ќе се намалува, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а во североисточниот дел од земјава ќе биде претежно ведро. Во доцните попладневни часови ќе има повторно зголемување на облачноста. Максималната температура ќе се движи од 2 до 7 целзиусови степени.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.