ФОТО| Скопјанка со автомобил влета во канцеларијата на ЕУ

277

Во неделата рано утрото околу 4 часот скопјанка која го управувала својот автомобил, од засега необјаснети причини влетала и го скршила стаклото на канцеларијата на Европската унија во Скопје.

Таа заедно со совозач ги поминала барикадите и стасала до зградата во која е сместена канцеларијата на ЕУ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.