Навивач почина на натпреварот Сакраменто – Њу Орлеанс

Навивач починал за време на натпреварот помеѓу Сакременто Кингс и Њу Орлеанс изминатата вечер во НБА купот.

Според информациите на медиумите во САД на навивачот му се слошило по што набрзо починал и покрај реакцијата на идната помош. Трагичниот настан го потврди франшизата од Калифорнија.

„Во тек на првата четвртина на натпреварот помеѓу Кингс и Пеликанс на еден навивач му се слоши. Веднаш реагираше итната помош и се обиде да го реанимира, но за жал обидите на докторите беа неуспешни и навивачот почина. Целата организација изразува најдлабоко сочувство до семејството на навивачот и неговите најблиски“, стои во сопштението.

Информациите се дека навивачот бил на возраст околу 30 години.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.